Aktivizační a podpůrné skupiny

Trávit volný čas aktivně, v kolektivu, mít se v týdnu na co těšit… To je důležité nejen pro osoby s duševním onemocněním.

Nabízíme několik volnočasových aktivit s rozličnou náplní a smyslem, rádi dáváme prostor k setkávání.

Beroun

Keramika

Každé úterý v budově Muzea keramiky pořádáme od 11:30 do 14:30 volné tvoření. Nejsou potřeba žádné zkušenosti. Vaše výrobky si po vypálení odnášíte domů. Účast nemusí být pravidelná, docházíte dle Vaší nálady a času. Je ale dobré se předem ohlásit, abychom počítali s místem pro Vás. Materiál i Vaše účast je zdarma.

Šicí dílna

Každé pondělí odpoledne vedeme kroužek šití pro každého, kdo by se rád vlastním tempem naučil šít na stroji. Ti zdatnější se pouští do vlastních kousků oděvů či doplňků, spolupodílí se na společné práci nebo například na opravách oblečení klientů ostatních služeb. Účast nemusí být pravidelná, docházíte dle Vaší nálady a času. Je ale nutné se předem ohlásit, abychom počítali s místem pro Vás. Počet šicích strojů je omezen. Materiál i Vaše účast je zdarma.

Svépomocná skupina

Každé sudý čtvrtek v měsíci od 18:00 do 20:00 probíhá v našich prostorech setkání svépomocné skupiny – otevřená skupina lidí se zkušeností s duševním onemocněním, v rámci které mohou bezpečně sdílet vlastní zkušenosti s onemocněním, být si navzájem oporou a inspirací, mluvit o svých obavách i úspěších. Účast nemusí být pravidelná, docházíte dle Vaší nálady a času. Vaše účast je zdarma.

Výlety

Několikrát do roka společně vyrážíme na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí Berouna. Výlety jsou plánovány tak, aby nebyly fyzicky ani finančně náročné, a mohl se tak zúčastnit opravdu každý, kdo chce. Je to prostor pro aktivní odpočinek, vyčištění hlavy, sbližování a radost.

Kontakt

Bc. Petra Zemanová, DiS.

Příbram

„Obývaček“

Každé pondělí od 14:00 do 16:00 otevíráme v prostorách Lomikamene náš „obýváček“. Setkání zde nemají pevnou náplň, je to především prostor k setkávání, seznamování, povídání, a každý tento čas tráví po svém. Někdo v družném hovoru, jiní se rozhodnou zahrát si třeba deskovou hru či karty. Není třeba se hlásit předem, pokud máte čas a chuť, doražte. Vaše účast je zdarma.

Keramika

1x měsíčně je možné navštívit keramickou dílnu. Tu si naši klienti s naší podporou pronajímají na Waldorfské škole. Lekce trvá 2 hodiny a výrobky po vypálení zůstávají Vám. Účast nemusí být pravidelná, docházíte dle Vaší nálady a času. Je ale nutné se předem ohlásit, abychom počítali s místem pro Vás. Cena jedné lekce je 50,- Kč.

Výlety

1x měsíčně vyrážíme na výlety na zajímavá místa v okolí Příbrami, do 1 x měsíčně vyrážíme na výlety na zajímavá místa v okolí Příbrami, do přírody, nebo třeba na houby. Společně strávený čas pak často zakončíme příjemným obědem v restauraci. Vítáme každého, koho láká aktivní odpočinek, rád by poznal nové lidi nebo si chce „jen“ vyčistit hlavu. 1–2 x do roka bychom rádi podnikli i společný výjezd s přespáním. Ten první byl moc fajn.

Kontakt